Az idegrendszeri panaszok hátterében gyakran nem önálló betegség, hanem más szervek, vagy szervrendszerek betegsége állhat. Nemzetközileg elismert, évtizedes szaktudással és tapasztalattal rendelkező specialistáink a számodra legmegfelelőbb, egyéni kezelési tervet dolgozzák ki.
A veleszületett neurológiai rendellenességeken túl ide tartoznak az idegrendszert érintő fertőzések tüneteinek – mint a magas láz, a kínzó fejfájás, a hányás és a szédülés, a tudatzavar, az ájulás, az idegrendszeri görcsök, az alvászavar, a mozgászavar és a bénulás, a feledékenység, illetve a gondolkodás megváltozásának kivizsgálása, valamint a pontos kórkép felállítását követő kezelése. Neurológiai rendelésünkön részletesen kikérdezzük a pácienst a kórelőzményekről és az aktuális panaszokról. Ezt követi a fizikális neurológiai vizsgálat. A neurológus segítséget nyújt a diagnosztikus lépésekben és lehetséges terápiás megoldásokban. A pontosabb diagnózis felállítása végett képalkotó vizsgálatokra is szükség lehet. Előfordulhat, hogy más szakterületre irányítja a beteget például a belgyógyászatra, pulmonológus vagy pszichiáter szakorvoshoz.
2013. Debreceni Egyetem, általános orvos
2019. neurológia szakvizsga
Elhúzódó derékfájdalom, amely akadályt jelent a mozgásban és a láb irányába is sugárzik. A fájdalom, zsibbadás hátterében többnyire a hátgerinc csigolyái között lévő porckorongok előboltosulása, sérve állhat, melyek a gerincből kilépő ideggyököket nyomás alá helyezik.
Az Alzheimer kockázata 65 éves korban 5 %. Ez azonban öt évente duplázódik. Vagyis 85 évesen már 50% az esélyünk rá, hogy a családunktól és szeretteinktől eltávolító, az életünk emlékeitől és képességeinktől megfosztó kór eluralkodjon rajtunk. Jelenleg az intenzív kutatás ellenére, az Alzheimer-kór kezelésére nem áll rendelkezésünkre hatékony terápia, csak olyan kezelések, amelyek segítségével az életminőség javítható egyes Alzheimer-kóros betegeknél.
Az Alzheimer-kór az időskori elbutulás, a feledékenység, emlékezetkiesés leggyakoribb oka, ami a szellemi képességek súlyos romlásával jár együtt, mivel ebben a betegségben az egészséges agyszövet degenerálódik, elsorvad. Mindez olyan mértékig megtörténhet, hogy már a mindennapos életvitelt, akár az önellátást is lehetetlenné teszi.
Jelenleg sajnos nem áll rendelkezésre az Alzheimer-kór előrehaladását visszafordító, vagy azt jelentősen lassító gyógyszer, a kór egyes tüneteit viszont lehet kezelni.
A Parkinson-kór genetikai és környezeti tényezők kombinációjának eredménye. Egy olyan progresszív neurológiai betegség, mely a motoros és nem motoros funkciókat egyaránt érinti, ám a vegetatív idegrendszer eltérései és pszichés zavarok is jellemezhetik. Elsődleges tünetei a különböző mozgásproblémák:
De a fájdalom, az alvászavar és a depresszió is jellemzőek rá.
A tünetek általában fokozatosan jelentkeznek, először az egyik oldalon, majd a másik oldalon. A betegség súlyosságától és előrehaladottságától függően a tünetek egyénenként eltérőek lehetnek.