Pszichológia

A pszichológia az ember lelki folyamatait, gondolkodását, érzelmeit és viselkedését vizsgáló tudományág. Ide tartozik különféle lelki betegségek, például szorongás és depresszió kezelése is.

TUDJ MEG TÖBBET

Ha úgy érzed, hogy problémád van és egyedül nem boldogulsz, akkor foglalj időpontot nálunk! Szakemberünk megfelelő segítséget nyújt majd és együtt dolgozik veled végig a probléma megoldásán!

Mindannyiunk életében elérkezik olyan időszak, amikor úgy érezzük, hogy összecsaptak a fejünk fölött a hullámok és előfordul, hogy egyedül nem találunk kiutat ebből a sötét periódusból.  Van amikor a körülöttünk lévő barátok és a támaszt nyújtó család is képes segíteni, de akad olyan helyzet is az ember életében, amikor ez már nem elég. Egy komolyabb lelki trauma, vagy egy veszteség okozhat olyan lelki problémákat, amelyekre nem nyújt segítséget egy baráti kéz. Ilyen esetben segítségül szolgál, ha ellátogatunk egy pszichológiai tanácsadásra.

Mi történik a pszichológiai tanácsadáson?

  • Első lépésként a konzultáció során a pszichológus szakember felméri és megismeri a kliens életét, céljait és elvárásait a kezeléssel kapcsolatban, érzelmi állapotát és az esetleges problémáit. 
  • A kliens és a pszichológus közösen kialakítják a beszélgetések kereteit és rendszerességét.
  • Ezután a bizalmi kapcsolat kialakítása a cél, ami elengedhetetlen a sikeres kezeléshez.
  • A tanácsadások során pszichológiai tesztek is alkalmazhatók, amik segítenek mélyebb önismeretet szerezni, jobban megérteni a kliens sajátosságait, tulajdonságait, problémáit.
  • A szakember egyéni kezelési tervet készít a kliens számára, ami segítségével közösen dolgozhatnak a problémák megoldásán.

Pszichológiai tanácsadásunkon minden kezelési tervet egyéni igényeidre szabunk, hogy a lehető leghatékonyabban segíthessünk neked!

Mivel foglalkozik a pszichológia?

A pszichológia az emberi elme és viselkedés tudományos vizsgálatával foglalkozik. Célja az egyének mentális és érzelmi jólétének megértése és javítása. A pszichológusok különböző módszereket és technikákat alkalmaznak a lelki problémák azonosítására és kezelésére, beleértve a kognitív viselkedésterápiát, pszichodinamikai terápiát és más pszichoterápiás módszereket. 

Gyakran okoz félreértést a pszichiáter és a pszichológus fogalma. A pszichológus nem orvos, hanem olyan képzett szakember, aki egy mélyreható beszélgetés során feltárja a lelki problémáid. A pszichiáter a súlyosabb mentális problémákkal foglalkozik, illetve szükség eset gyógyszert is felírhat a kliens részére. 

Amennyiben úgy érzed, hogy pszichiátriai kezelésre van szükséged, foglalj időpontot ITT!

Milyen konkrét esetekkel foglalkozik a pszichológia?

  • Szorongás
  • Depresszió
  • Stresszkezelés
  • Párkapcsolati nehézségek
  • Személyes fejlődés
  • Önismeret
  • Önértékelési problémák
  • Önbizalomhiány
  • Lelki egyensúly megőrzése
  • Veszteség feldolgozása

Előfordulhat az életedben olyan élethelyzet is, amikor olyan problémával találod magad szemben, amivel előtte még soha. Fontos azonban, hogy őszinte légy és ne félj segítséget kérni, ugyanis az ilyen helyzetekben segítségedre válik a pszichológiai tanácsadáson való részvétel.

Miért fontos a pszichológus felkeresése?

A pszichológus segítséget nyújt a lelki problémák kezelésében, megelőzve a komolyabb mentális betegségeket. Nincs szégyellnivaló abban, ha segítséget kérünk; ez az első lépés az előrehaladás felé.

A pszichológus felkeresése van, akinél egy könnyű döntés és van, akinél nem. Ha eljutsz odáig, hogy felismered, hogy problémád van, amit úgy érzed, hogy nem tudsz egyedül megoldani, akkor az első lépés a megoldás felé az, ha nem zárkózol be és megoldást keresel a helyzetre. Nincs ebben semmi szégyellnivaló. Komolyabb problémáktól óvhatod meg magad, ha felismered, hogy szükséged van pszichológiai tanácsadásra. A helytelenül kezelt stressz, vagy az elfojtott érzelmek, számos lelki betegség okozói lehetnek, mint a szorongás, a pánikbetegség, vagy esetleg súlyosabb mentális problémák is.

Hogyan történik a pszichológiai problémák kezelése?

A pszichológiai problémák kezelése több lépésből álló folyamat, amely során a pszichológus és a kliens együtt dolgoznak a problémák megoldásán. A kezelés általában a következő lépéseket foglalja magában:

  1. Kezdeti konzultáció és felmérés: Az első találkozás alkalmával a pszichológus részletesen felméri a kliens érzelmi állapotát, problémáit és céljait. Ez a konzultáció lehetőséget biztosít arra, hogy a pszichológus megismerje a páciens helyzetét és igényeit.
  2. Célok meghatározása és kezelési terv kidolgozása: A felmérés alapján a pszichológus személyre szabott kezelési tervet készít. A terv tartalmazhat különböző terápiás módszereket a kliens igényei alapján.
  3. Ülések: A kezelési tervnek megfelelően a kliens rendszeres terápiás üléseken vesz részt. Ezeken az üléseken a pszichológus segít a kliensnek megérteni és feldolgozni a problémákat, valamint megtanít különböző megküzdési stratégiákat és technikákat.
  4. Haladás nyomon követése és kiigazítás: A kezelés során a pszichológus folyamatosan figyelemmel kíséri a kliens haladását, és szükség esetén módosítja a kezelési tervet. Ez biztosítja, hogy a terápia a lehető leghatékonyabb legyen a kliens számára.
  5. Befejezés és utánkövetés: A terápia végén a pszichológus segít a páciensnek felkészülni a további önálló munkára, és szükség esetén utánkövető üléseket is ajánl. Ezek az ülések támogatják a páciens fejlődésének fenntartását és a hosszú távú siker biztosítását.

A pszichológiai tanácsadás kezelési folyamatának célja, hogy a kliens jobb megértést nyerjen önmagáról, fejlessze az érzelmi megküzdési képességeit, és elérje a lelki egyensúlyát. A pszichológiai kezelés egy konzultáció, ahol őszintén beszélhetsz a gondjaidról. Ezeket a beszélgetéseket a pszichológus teljesen bizalmasan kezeli, az itt elhangzottakat másnak nem adja át. A pszichológus célja is az, hogy megoldjátok a problémád. Minél többet tud rólad a pszichológus, annál jobban fog téged érteni és annál hatékonyabban és eredményesebben tud segíteni.

Milyen problémákon segíthet egy pszichológiai tanácsadás?

Lelki egyensúly megőrzése

A lelki egyensúly fenntartása kulcsfontosságú az egészséges élethez. A pszichológus segít az érzelmi hullámzások kezelésében és a belső harmónia megőrzésében. A konzultációk során alkalmazott módszerek, mint a meditáció és az öntudatosság gyakorlása segítenek a lelki stabilitás fenntartásában.

Veszteség feldolgozása

A veszteség, legyen szó szeretett személy elvesztéséről, válásról vagy egyéb traumáról, mély érzelmi fájdalmat okozhat. A pszichológus segít a gyász folyamatában, támogatást nyújtva a fájdalom feldolgozásához és a továbblépéshez. A cél a veszteség elfogadása és a belső béke megtalálása.

Önbizalomhiány

Az önbizalomhiány gátolhatja az egyén képességeit és lehetőségeit. A pszichológiai tanácsadás segít feltárni a negatív önképet és olyan stratégiákat kidolgozni, amelyek növelik az önbizalmat. Az önbizalom erősítése hozzájárul a sikeresebb és teljesebb élethez.

Önértékelési problémák

Az alacsony önértékelés gyakran akadályozza az egyén boldogulását és önbizalmát. A pszichológus segít azonosítani azokat a negatív gondolatokat és hiedelmeket, amelyek az alacsony önértékeléshez vezetnek. Az ülések során a páciens megtanulhat pozitívabban gondolkodni magáról és növelni az önbizalmát.

Szorongás

A szorongás egy gyakori mentális állapot, amely túlzott aggodalmat és félelmet okoz. A pszichológus segít azonosítani a szorongás kiváltó okait, é segít a páciensnek kezelni és enyhíteni ezeket az érzéseket. A cél, hogy a kliens jobban megértse saját érzelmi reakcióit és hatékonyabb megküzdési stratégiákat alakítson ki.

Személyes fejlődés

A személyes fejlődés a saját potenciál felismerését és kihasználását jelenti. A pszichológiai tanácsadás során a páciens azonosíthatja erősségeit, gyengeségeit és lehetőségeit, valamint stratégiákat alakíthat ki céljainak eléréséhez. Ez a folyamat segít a személyes és szakmai élet javításában.

Lehangoltság,
Motiváció csökkenés

A depresszió egy olyan állapot, amely tartósan rossz hangulatot, érdektelenséget és motiválatlanságot okoz. A pszichológiai kezelés során a szakember segít a kliensnek feltárni a depresszió kiváltó okait és segít az érzelmi állapot javításán. A terápiás folyamat során a páciens megtanulhatja, hogyan kezelje a negatív gondolatokat és érzelmeket.

Stresszkezelés

Vannak az ember életében olyan helyzetek, amikor folyamatosan stressz veszi körül és egyszerűen nem tud ezzel egyedül megbirkózni, vagy a szokásos támaszai (a család és a barátok) is kevésnek bizonyulnak. A mindennapi életben jelentkező stressz gyakran vezethet fizikai és mentális kimerültséghez. A pszichológus segít a stresszforrások azonosításában és a stresszkezelési technikák megtanításában, mint például a relaxációs gyakorlatok és a hatékony időgazdálkodás. A cél a stressz hatásainak csökkentése és a mentális jóllét fenntartása.

Párkapcsolati nehézségek

Ha úgy érzed, hogy párkapcsolatodban valami nincs rendben és képtelen vagy rajta változtatni, de szeretnéd megtalálni a megoldást, akkor erre is segítséget nyújt, ha ellátogatsz egy pszichológiai tanácsadásra. Gyakran fordulnak elő párkapcsolati problémák, mint a kommunikációs nehézségek, konfliktusok vagy intimitás hiány. A pszichológus segít a pároknak jobban megérteni egymást, javítani a kommunikációt és megtalálni a közös megoldásokat. A cél a kapcsolat erősítése és a harmónia helyreállítása.

Önismeret

Az önismeret a saját érzelmek, gondolatok és viselkedés megértését jelenti. A pszichológiai tanácsadás során a páciens mélyebb betekintést nyer önmagába, amely segít a belső konfliktusok és ellentmondások felismerésében és kezelésében. Az önismeret növelése hozzájárul a személyes fejlődéshez és a jobb életminőséghez.

Orvosaink

Bertalan Eszter

Pszichológia
Specializációk:
  • érzelmi tudatosság fejlesztése
Részletes adatlap

Bertalan Eszter

Pszichológia

Bemutatkozás

Bertalan Eszter pszichológus, család-és párterapeuta jelölt, az MCC FIT Program oktatói teamjének tagja. Tanulmányait az Eötvös Loránd Tudományegyetemen végezte, ahol jelenleg doktori képzést folytat. Érdeklődésének fókuszában a testi és a mentális jóllét egyensúlya áll, annak fenntartása és elősegítése. Eszter éveken keresztül tevékenykedett kortárs segítőként mind az ELTE, mind a BME egyetemi tanácsadójának kötelékében, ahol szakmai csoportjukkal azon dolgoztak, hogy pályájuk elején álló egyetemistáknak lehetősége nyíljon lelki életük munkálására, illetve pszichológiai irányú érdeklődésük elmélyítésére. Fontosnak tartja, hogy már fiatalkorban minél többen kapjanak lehetőséget érzelmi tudatosságuk fejlesztésére és nyitottságot az eltérő perspektívák megfontolására. Az „Érzelmek labirintusa” kurzus is erre az útra hívja ifjú résztvevőit.
Specializáció
  • érzelmi tudatosság fejlesztése
Tanulmányok
  • ELTE Pszichológiai Doktori Iskola
Beszélt nyelvek
HU

Lepp Klára

Pszichológia
Specializációk:

önismeret fejlesztése - önértékelési problémák - szorongás - feszültség, stressz - életvezetési nehézségek - krízishelyzetek kezelése - kapcsolati nehézségek - lehangoltság, motiválatlanság - rendellenes táplálkozási magatartás

Részletes adatlap

Lepp Klára

Pszichológia

Bemutatkozás

Pszichológusként a holisztikus szemlélet híve vagyok, a test és lélek egységében hiszek. Meggyőződésem, hogy lelki jóllétünk ápolása ugyanolyan fontos, mint a testi egészségünk megőrzése. Hiszem továbbá, hogy életünkben megjelenő akadályok és kihívások, noha előre ijesztőnek tűnhetnek, valójában magukban hordozzák a fejlődés lehetőségét is. Munkámban a bizalom és az empátia alapvető értékek, a segítő beszélgetések során biztonságos és elfogadó légkörben támogatom a hozzám fordulókat, ahol bizalommal és őszintén oszthatják meg gondolataikat és érzéseiket, hiszen ezek jelentik a kulcsot a problémák feltárásához és az elakadások feloldásához.
Specializáció

önismeret fejlesztése - önértékelési problémák - szorongás - feszültség, stressz - életvezetési nehézségek - krízishelyzetek kezelése - kapcsolati nehézségek - lehangoltság, motiválatlanság - rendellenes táplálkozási magatartás

Tanulmányok

Pedagógus végzettségem mellett, közgazdász alapdiplomával is rendelkezem, ám saját önismereti utam a pszichológusi hivatás felé vezetett. A Pécsi Tudományegyetemen szereztem viselkedéselemző végzettséget, majd a pszichológia mesterképzést a Károli Gáspár Református Egyetemen végeztem klinikai és egészségpszichológia specializáción. Tanulmányaim során kiemelt figyelemmel foglalkoztam az érzelemszabályozás, a kötődés, illetve a rendellenes táplálkozási magatartás témáival. Jelenleg a Hellinger - féle család - és rendszerállítás módszerét tanulom és további célom az alkalmazott egészségpszichológiai szakpszichológus képzés is. A folyamatos képzés és önfejlesztés híve vagyok, a konzultációk során saját életemben szerzett tapasztalatommal és szakmai tudásommal igyekszem segíteni a hozzám fordulókat.

Tagságok


Beszélt nyelvek
HU

Ellátó intézmények

Doktor24 Multiklinika

1112 Budapest, Koszorúslány u. 1. A. ép.

Árlista

Pszichológiai konzultáció
19 800 Ft
UNION Érted Életvezetési tanácsadás
Egyéni ár
Pszichológiai konzultáció - 2. alkalom
17 800 Ft
Pszichológiai távkonzultáció
22 800 Ft
Palyazat Palyazat
Megszakítás