Ha úgy érzed, hogy problémád van és egyedül nem boldogulsz, akkor foglalj időpontot nálunk! Szakemberünk megfelelő segítséget nyújt majd és együtt dolgozik veled végig a probléma megoldásán!
Mindannyiunk életében elérkezik olyan időszak, amikor úgy érezzük, hogy összecsaptak a fejünk fölött a hullámok és előfordul, hogy egyedül nem találunk kiutat ebből a sötét periódusból. Van amikor a körülöttünk lévő barátok és a támaszt nyújtó család is képes segíteni, de akad olyan helyzet is az ember életében, amikor ez már nem elég. Egy komolyabb lelki trauma, vagy egy veszteség okozhat olyan lelki problémákat, amelyekre nem nyújt segítséget egy baráti kéz. Ilyen esetben segítségül szolgál, ha ellátogatunk egy pszichológiai tanácsadásra.
A pszichológia az emberi elme és viselkedés tudományos vizsgálatával foglalkozik. Célja az egyének mentális és érzelmi jólétének megértése és javítása. A pszichológusok különböző módszereket és technikákat alkalmaznak a lelki problémák azonosítására és kezelésére, beleértve a kognitív viselkedésterápiát, pszichodinamikai terápiát és más pszichoterápiás módszereket.
Gyakran okoz félreértést a pszichiáter és a pszichológus fogalma. A pszichológus nem orvos, hanem olyan képzett szakember, aki egy mélyreható beszélgetés során feltárja a lelki problémáid. A pszichiáter a súlyosabb mentális problémákkal foglalkozik, illetve szükség eset gyógyszert is felírhat a kliens részére.
Amennyiben úgy érzed, hogy pszichiátriai kezelésre van szükséged, foglalj időpontot ITT!
Előfordulhat az életedben olyan élethelyzet is, amikor olyan problémával találod magad szemben, amivel előtte még soha. Fontos azonban, hogy őszinte légy és ne félj segítséget kérni, ugyanis az ilyen helyzetekben segítségedre válik a pszichológiai tanácsadáson való részvétel.
A pszichológus segítséget nyújt a lelki problémák kezelésében, megelőzve a komolyabb mentális betegségeket. Nincs szégyellnivaló abban, ha segítséget kérünk; ez az első lépés az előrehaladás felé.
A pszichológus felkeresése van, akinél egy könnyű döntés és van, akinél nem. Ha eljutsz odáig, hogy felismered, hogy problémád van, amit úgy érzed, hogy nem tudsz egyedül megoldani, akkor az első lépés a megoldás felé az, ha nem zárkózol be és megoldást keresel a helyzetre. Nincs ebben semmi szégyellnivaló. Komolyabb problémáktól óvhatod meg magad, ha felismered, hogy szükséged van pszichológiai tanácsadásra. A helytelenül kezelt stressz, vagy az elfojtott érzelmek, számos lelki betegség okozói lehetnek, mint a szorongás, a pánikbetegség, vagy esetleg súlyosabb mentális problémák is.
A pszichológiai problémák kezelése több lépésből álló folyamat, amely során a pszichológus és a kliens együtt dolgoznak a problémák megoldásán. A kezelés általában a következő lépéseket foglalja magában:
A pszichológiai tanácsadás kezelési folyamatának célja, hogy a kliens jobb megértést nyerjen önmagáról, fejlessze az érzelmi megküzdési képességeit, és elérje a lelki egyensúlyát. A pszichológiai kezelés egy konzultáció, ahol őszintén beszélhetsz a gondjaidról. Ezeket a beszélgetéseket a pszichológus teljesen bizalmasan kezeli, az itt elhangzottakat másnak nem adja át. A pszichológus célja is az, hogy megoldjátok a problémád. Minél többet tud rólad a pszichológus, annál jobban fog téged érteni és annál hatékonyabban és eredményesebben tud segíteni.
A lelki egyensúly fenntartása kulcsfontosságú az egészséges élethez. A pszichológus segít az érzelmi hullámzások kezelésében és a belső harmónia megőrzésében. A konzultációk során alkalmazott módszerek, mint a meditáció és az öntudatosság gyakorlása segítenek a lelki stabilitás fenntartásában.
A veszteség, legyen szó szeretett személy elvesztéséről, válásról vagy egyéb traumáról, mély érzelmi fájdalmat okozhat. A pszichológus segít a gyász folyamatában, támogatást nyújtva a fájdalom feldolgozásához és a továbblépéshez. A cél a veszteség elfogadása és a belső béke megtalálása.
Az önbizalomhiány gátolhatja az egyén képességeit és lehetőségeit. A pszichológiai tanácsadás segít feltárni a negatív önképet és olyan stratégiákat kidolgozni, amelyek növelik az önbizalmat. Az önbizalom erősítése hozzájárul a sikeresebb és teljesebb élethez.
Az alacsony önértékelés gyakran akadályozza az egyén boldogulását és önbizalmát. A pszichológus segít azonosítani azokat a negatív gondolatokat és hiedelmeket, amelyek az alacsony önértékeléshez vezetnek. Az ülések során a páciens megtanulhat pozitívabban gondolkodni magáról és növelni az önbizalmát.
A szorongás egy gyakori mentális állapot, amely túlzott aggodalmat és félelmet okoz. A pszichológus segít azonosítani a szorongás kiváltó okait, é segít a páciensnek kezelni és enyhíteni ezeket az érzéseket. A cél, hogy a kliens jobban megértse saját érzelmi reakcióit és hatékonyabb megküzdési stratégiákat alakítson ki.
A személyes fejlődés a saját potenciál felismerését és kihasználását jelenti. A pszichológiai tanácsadás során a páciens azonosíthatja erősségeit, gyengeségeit és lehetőségeit, valamint stratégiákat alakíthat ki céljainak eléréséhez. Ez a folyamat segít a személyes és szakmai élet javításában.
A depresszió egy olyan állapot, amely tartósan rossz hangulatot, érdektelenséget és motiválatlanságot okoz. A pszichológiai kezelés során a szakember segít a kliensnek feltárni a depresszió kiváltó okait és segít az érzelmi állapot javításán. A terápiás folyamat során a páciens megtanulhatja, hogyan kezelje a negatív gondolatokat és érzelmeket.
Vannak az ember életében olyan helyzetek, amikor folyamatosan stressz veszi körül és egyszerűen nem tud ezzel egyedül megbirkózni, vagy a szokásos támaszai (a család és a barátok) is kevésnek bizonyulnak. A mindennapi életben jelentkező stressz gyakran vezethet fizikai és mentális kimerültséghez. A pszichológus segít a stresszforrások azonosításában és a stresszkezelési technikák megtanításában, mint például a relaxációs gyakorlatok és a hatékony időgazdálkodás. A cél a stressz hatásainak csökkentése és a mentális jóllét fenntartása.
Ha úgy érzed, hogy párkapcsolatodban valami nincs rendben és képtelen vagy rajta változtatni, de szeretnéd megtalálni a megoldást, akkor erre is segítséget nyújt, ha ellátogatsz egy pszichológiai tanácsadásra. Gyakran fordulnak elő párkapcsolati problémák, mint a kommunikációs nehézségek, konfliktusok vagy intimitás hiány. A pszichológus segít a pároknak jobban megérteni egymást, javítani a kommunikációt és megtalálni a közös megoldásokat. A cél a kapcsolat erősítése és a harmónia helyreállítása.
Az önismeret a saját érzelmek, gondolatok és viselkedés megértését jelenti. A pszichológiai tanácsadás során a páciens mélyebb betekintést nyer önmagába, amely segít a belső konfliktusok és ellentmondások felismerésében és kezelésében. Az önismeret növelése hozzájárul a személyes fejlődéshez és a jobb életminőséghez.
önismeret fejlesztése - önértékelési problémák - szorongás - feszültség, stressz - életvezetési nehézségek - krízishelyzetek kezelése - kapcsolati nehézségek - lehangoltság, motiválatlanság - rendellenes táplálkozási magatartás
önismeret fejlesztése - önértékelési problémák - szorongás - feszültség, stressz - életvezetési nehézségek - krízishelyzetek kezelése - kapcsolati nehézségek - lehangoltság, motiválatlanság - rendellenes táplálkozási magatartás
Pedagógus végzettségem mellett, közgazdász alapdiplomával is rendelkezem, ám saját önismereti utam a pszichológusi hivatás felé vezetett. A Pécsi Tudományegyetemen szereztem viselkedéselemző végzettséget, majd a pszichológia mesterképzést a Károli Gáspár Református Egyetemen végeztem klinikai és egészségpszichológia specializáción. Tanulmányaim során kiemelt figyelemmel foglalkoztam az érzelemszabályozás, a kötődés, illetve a rendellenes táplálkozási magatartás témáival. Jelenleg a Hellinger - féle család - és rendszerállítás módszerét tanulom és további célom az alkalmazott egészségpszichológiai szakpszichológus képzés is. A folyamatos képzés és önfejlesztés híve vagyok, a konzultációk során saját életemben szerzett tapasztalatommal és szakmai tudásommal igyekszem segíteni a hozzám fordulókat.