Ha a szakorvosi vizsgálat megállapítja, hogy a bőrelváltozások eltávolításra szorulnak, rendelőnkben helyi érzéstelenítés mellett el tudjuk végezni a beavatkozást. Szakembereink korszerű és személyre szabott ellátással várnak, a legújabb technológiák alkalmazásával a legmagasabb szintű ellátást nyújtják.
Bőrünk állapota legnagyobb szervünkként alapvetően meghatározza közérzetünket és egészségünket. Bőrgyógyászati szakrendelésünkön a haj, a köröm és a bőr betegségeinek gyógyításával, vírusos szemölcsök eltávolításával, serdülőkori akne kozmetológiai kezelésével, valamint bőrgyógyászati szűréssel foglalkozunk.
Mindenképp javasolt évente legalább egy, de sok anyajegy esetén akár két alkalommal is az anyajegyszűrés. Az anyajegy szűrés esetén kiemelten fontos a teljes test átvizsgálása, minden egyes anyajegy külön-külön történő szemrevételezése. A rosszindulatú daganatos betegségek közül az egyik legkorábban áttétet adó típus a melanóma, mely kialakulhat régóta meglévő anyajegyből, de sokszor újonnan keletkezik. Rendszeres önvizsgálattal és anyajegyszűréssel a melanóma időben történő felismerésének esélye nagyban nő.
Magyar Orvosi Kamara
Gyermeket 3 éves kortól fogad.
Gyermeket 3 éves kortól fogad.
A külső környezetből a bőrre kerülő anyagok egy része bőrpírt, gyulladást, viszketést okozhat (pl. fém óraszíj, fém gomb hajfesték, illatanyag, tisztálkodási szerek tartósítószerei), ez az úgynevezett kontakt dermatitis. Az ilyen típusú bőrkiütés tesztelésére használjuk az epicutan tesztet. Ennek során a hátra speciális ragtapasz segítségével visszük fel a tesztelendő anyagot. Az intézetben elérhető speciális allergia tesztek (Prick tesztek – légúti, élelmiszer, Össz IgE, Specifikus IgE labor vizsgálatok – légúti, élelmiszer panelek -, valamint a legmodernebb, komponens alapú diagnosztikai vizsgálatok -CRD- nagy segítséget nyújtanak az allergiás eredetű bőrkiütések hátterében álló okok kiderítésében.
A vírusos szemölcsök nem csak a gyermekek problémája, felnőttek arcán, kéz- és lábujjain, tenyerén, talpán, is megjelenhet, kórokozója a humán papillómavírus (HPV). Mivel fertőző betegségről van szó (közvetlen érintkezéssel, illetve közös használati tárgyakkal terjedhet), kezelésük feltétlenül szükséges. Folyékony nitrogénes fagyasztás, vírusellenes ecsetelés, illetve helyi érzéstelenítés utáni eltávolítás a főbb kezelési lehetőségek.
A fibrómák nyakon, hónaljban, mellek alatt megjelenő, bőrszínű, keskeny nyakú, vagy lapos bőrnövedékek. Ártalmatlanok, nem válnak rosszindulatúvá, mégis zavaróak lehetnek, dörzsölődnek, begyulladhatnak és esztétikai problémát is jelenthetnek. A szeborreás hámszemölcs szintén gyakori, ártalmatlan, főképp a törzsön alakul ki, sárgás, szürkés, vagy egész sötétbarna is lehet, felszíne bársonyos, laposabban vagy egész vaskosan emelkedik elő. Ezen növedékek eltávolítására több módszer is rendelkezésre áll: folyékony nitrogénes fagyasztás, elektrokauteres roncsolás, lekaparás.
A bőr rosszindulatú daganata, a melanóma előfordulásának a gyakorisága évről évre növekszik. Szerencsére ennek a veszélyes betegségnek a szűrése megoldható gyors, fájdalommentes vizsgálattal. A bőrgyógyász a dermatoszkóp nevű speciális nagyítót tesz rá az anyajegyre – amelyen keresztül látható a bőrfesték szerkezete – , és ezen keresztül vizsgálja meg egyenként azokat.
Több típusú anyajegy létezik, 1 mm-estől a több tenyérnyi, veleszületett anyajegyekig, lehet halványbarna, vöröses, közepesen vagy sötétbarnán pigmentált, tartalmazhat megerősödött szőrszálakat, lehet a bőr szintjében levő, vagy laposan, esetleg félgömbszerűen előemelkedő. Amíg a bőrfesték egyenletes eloszlású, az anyajegy egyszínű, szimmetrikus, általában nem merül fel rosszindulatúság.
A bőrgyógyász munkáját nagyban segíti, ha észreveszik az anyajegy változását: fontos információ, ha egy anyajegy újonnan jelent meg, színe változott, sötétedik, de az is, ha egy anyajegy évek óta változatlan (szabálytalan képet) mutat. Felnőtteknek általában évente javasoljuk az anyajegyszűrést. Gyanús anyajegyek esetén teljes sebészi eltávolítást és szövettani vizsgálatot kérünk.