Ide sorolhatók többek között a túl gyakori, ok nélküli hangulatváltozások, a lehangoltság, pánikrohamok, a viselkedési problémák, ami izoláció éppúgy lehet, mint alvás-, vagy étvágyzavarok. A koncentrációs nehézségeket, a téveszméket, a hallucinációkat, a naponta ismétlődő feszültségeket sem érdemes félvállról venned.
A mentális betegségekre ráadásul hajlamosabb lehetsz, ha például előfordultak ilyenek a családodban, gyerekkorban valamilyen trauma ért, egészségtelenül étkezel, stresszesen éled mindennapjaidat, vagy épp az életkorodból kifolyólag.
Miért fontos a pszichiáter felkeresése?
Pszichiáter segítségét kérni nem egy könnyű döntés, ám a szakember felkeresése nem a gyengeség jelét mutatja, hanem azt, hogy proaktívan kezeled a dolgot. Érthető, hogy a pszichiátriai szakrendelés felkeresése bizonytalansággal jár, ám ennek a lépésnek a megtétele azt is jelenti, hogy bízol saját döntésedben és képes vagy arra, hogy változtass az életeden. A pszichiátria tehát nem csupán a problémák kezeléséről szól, hanem arról is, hogy újra megtaláld az életed irányításának a képességét, ami megkönnyebbülést és biztonságérzetet nyújthat a számodra.
Ha pszichiáterhez fordulsz, akkor biztos lehetsz abban, hogy a problémád a legjobb kezekbe kerül. Bár úgy gondolhatod, hogy a közeli családtagok, barátok is sokat segíthetnek a gondjaid megoldásában, azonban egyikük sem láthat rá annyira elfogulatlanul, tárgyilagosan, mint egy szakember.