A bélrendszerünk állapota és az immunrendszerünk működése szoros kapcsolatban áll egymással. A bélmikrobiom fontos szerepet játszik az immunrendszer szabályozásában és a kórokozók elleni védekezésben is, ezért influenza vagy egyéb meghűléses betegségek esetén kifejezetten fontos nagy hangsúlyt fektetni a bélegészségre is, mind gyermekek, mind felnőttek esetében is.
A bélmikrobiom egyensúlyának felborulása gyengítheti az immunválaszt, növelve a fertőzésre való hajlamot és gyulladásos betegségek kialakulásának kockázatát is. Ezenkívül a bélfal integritása is fontos, mivel annak sérülése lehetővé teszi a káros anyagok nagyobb mértékű bejutását a véráramba, ami további immunreakciókat válthat ki. A magas tápanyagsűrűségű étrend (értsd minél magasabb vitamin és ásványi anyag bevitelen alapuló étrend, megfelelő prebiotikus rostbevitellel, pl. rezisztens keményítőbevitellel társítva), megfelelő probiotikum kúrával ötvözve bizonyos időközönként, hozzájárulhat a bélmikrobiom diverzitásának fenntartásához és ezáltal segítheti immunrendszer optimális működését. A fermentált zöldségek, mint például a savanyú káposzta, kimchi és kombucha, kovászos uborka természetes módon támogatják a bélflórát, így fogyasztásuk kifejezetten fontos a téli
időszakban is. Törekedjünk továbbá a hosszan főtt húsleves, csontleves akár heti rendszerességű fogyasztására, mely létfontosságú esszenciális és nem esszenciális aminosavakat is tartalmaz „előemésztett formában”. Glicinben gazdag, így segíti a gyomorfunkciókat, továbbá tartalmaz nagy mennyiségben glutamint is, amely tökéletes bélhám regeneráló hatással bír.