Ez roppant összetett kérdéskör, ugyanis számos dolog vesz részt a daganatok kialakulásában. Az elsődleges szempont, amely kulcsfontosságú tényező az a vitaminhiány. Vitaminhiány következtében számos enzim működése szenved zavart, melynek következtében szervek, mirigyek működési zavara áll be, a szervezet védekező képessége leromlik, gyulladások keletkeznek, majd idővel
megjelennek a sejtszaporulatok, melyeket daganatoknak nevezünk. Ebből kifolyólag a személyre szabott, lehetőleg vérkép analízishez kötött vitaminpótlás szükséges, hogy elkezdjük feltölteni a szükséges vitaminraktárakat, hiszen, ha nem megfelelő az immunrendszerünk működése, nem lesz mi a daganatos sejtek ellen küzdjön.
A daganatos sejtek glükóz, azaz cukor igénye magas, hiszen gyorsan osztódnak, folyamatosan kell nekik az energia. Ebből következik, hogy az elsődleges táplálékukat, azaz a cukrot teljesen ki kell iktatni. Aki kicsit is tájékozott táplálkozástudomány terén, abban biztos megfordul a kérdés, hogy akkor mi van a szénhidrátok csoportjával, hiszen minden szénhidrát glükózként hasznosul.
Igen, habár a szénhidrátok teljes kiiktatása abszolút nem szükséges (hiszen az idegrendszerünk működésére fordítódik az így hasznosult glükóz jelentős része, illetve egyéb élettani folyamatokhoz is szükségünk van szénhidrátokra), azonban csak mérsékelve javasolt fogyasztásuk és csak a teljeskiőrlésű, lehetőleg gluténmentes változatok javasoltak. A teljeskiőrlésű és egyéb lassan felszívódó szénhidrátok azért is fontosak, hogy a vércukorszintünket normál zónába csökkentsük, hiszen az emelkedett vércukorszint szinte egyenes út a rák kialakulásához ettől függetlenül is.
Ha a vércukorszint nem normalizálódik (azaz a céltartomány: 4,5-5 körül), minden más hiábavalóság lesz.
Ezenkívül az étrend legyen vitamindús:
Ebből kifolyólag kiemelendő fontosságú, hogy csak képzett szakember segítségével javasolt összeállítani a személyre szabott táplálkozási programot és annak menetét.
Nagyon fontos szerepet játszanak a daganatos megbetegedések leküzdésében a különböző gyógygombák, melyek alkalmazásának sikerét egyre több tudományos kutatás támasztja alá. Az egyik kiemelkedő ezek közül a Ganoderma, azaz másnéven pecsétviaszgomba is, melyet keleten előszeretettel alkalmaznak kemoterápiás szerként is.
De, ami a legfontosabb és a legkönnyebb út is: a megelőzés:
Egyre biztosabb, hogy különböző magzati korban átadott, krónikusan jelenlévő vírusok (pl. Epstein-Barr vírus) és egyéb felnőtt korban elkapott vírusok szintén okozói a daganatok kialakulásának, így a vírusírtás is kiemelten fontos szempont daganatos megbetegedések megelőzésében, melyben szintén szívesen segítünk a hozzánk fordulóknak, hiszen a prevenció, azaz megelőzés
itt is kiemelt fontossággal bír, hiszen sokkal könnyebb megelőzni, mint kezelni az adott betegséget.
Itt nagyon fontos kiemelni, hogy az emberek többsége bár szed alapvető vitaminokat, arról azonban nagyon kevés szó esik, hogy azokat helyesen (úgy,hogy egymás hatékonyságát erősítsék) hogyan is kellene alkalmazni, arról nem is beszélve, hogy sajnos anyagi okokból kifolyólag a molekulaforma sem felszívódó formában van jelen a legtöbb készítményben, így még inkább
indokoltabb szakember segítéségét kérni.
Kezelések, terápiák vannak, esetleg milyen más szakterület bevonásával valósul meg a gyógyítása: